Skip to content
פוקסלווגן סיאט סקודה אאודי וולבו הונדה דגמי טויוטה סוזוקי פיג'ו מאזדה
שברולט מיצובישי ב.מ.וו סיטרואן פורד מרצדס פיאטיונדאי אופל קיה

12 בינואר 2014

השוואת רכביםאם אתם מתכננים רכישה של רכב חדש בקרוב, אנחנו מאמינים שיש סיכוי לא רע כי כבר החלטתם באיזה כיוון לבחור (משפחתית מיני, סופר מיני, קופה או כל קטגוריה אחרת), אבל שיש לכם עוד התלבטות קטנה בין כמה דגמים. עלות הרכב מהווה את אחת ההוצאות הגדולות ביותר שאדם נאלץ לעמוד בהן ועל כן ככל שתשכילו לבחור ברכב המתאים לכם ביותר באופן אישי, כך ההוצאה תשתלם לכם יותר. במידה ואתם מעוניינים לקבל מספר עצות על מנת לבחור בחכמה את הרכב הבא שלכם, הגעתם למקום הנכון. הכנו עבורכם רשימה של נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון לפני הרכישה הגדולה, אז תנו גז ושתהיה לכם קריאה נעימה.

הוצאות עתידיות

 מן הסתם מעבר להוצאה הראשונית על הרכב, האחזקה השוטפת שלו כרוכה גם כן בהוצאות בלתי פוסקות כשאת העלות הרצינית ביותר והתובענית ביותר גובות הוצאות הדלק כמובן. אי לכך, חשוב ביותר לברר מה היא צריכת הדלק של כל דגם שאתם מתעניינים בו ולחשב את העלות החודשית בהתאם למרחקים שאתם מתעתדים לנסוע ברכב. כמו כן חשוב לברר את הוצאות האחזקה השוטפות של הרכב שנגזרות לא רק מהדגם עצמו אלא גם מתנאי הרכישה. ישנן סוכנויות רכבים שמעניקות ללקוחותיהן שלוש שנות אחריות על הרכב וישנן שמעניקות פחות שנות אחריות או שלא מעניקות אחריות כלל. קחו בחשבון שתדירות הטיפולים, עלות חלקי החילוף ואפילו עלות הצמיגים של הרכב הם נתונים שעליכם לקחת בחשבון מבעוד מועד ולהתייחס אליהם בכובד הראש הראוי להם בזמן שאתם משווים בין הדגמים השונים.

הגודל כן קובע

נקודה חשובה לא פחות היא ממדי הרכב. באופן עקרוני במידה ואתם מתגוררים באזור המרכז בדגש על תל אביב עליכם לזכור כי ממדי הרכב רלוונטיים מאוד וקשורים באופן הדוק לכמות הזמן שתבזבזו על חיפושי החנייה. נכון, אמנם כעת זה נראה כמו פרט שולי, אך בסופו של דבר ככל שהרכב יהיה קומפקטי יותר, כך תוכלו לחסוך לא רק עשרות שעות בחודש אלא גם לא מעט עצבים וכאבי ראש, קחו זאת לתשומת לבכם. כמו כן כשאנחנו מציינים את ממדי הרכב אנחנו מתכוונים לממדים הפנימיים שלו. במידה ואתם רווקים או זוג צעיר, כמובן שניתן להזניח את הממדים של המושב האחורי, אך במידה ואתם הורים לשלושה ילדים גדולים ולא מעוניינים שכל טיול משפחתי יהפוך לסיוט קטן, שימו לב לפני הרכישה כמה נוח לאכלס את המושב האחורי בשלושה אנשים. מעבר לכל זה, במידה ויש לכם תינוק או פעוט, שימו לב גם לגודל תא המטען של הדגמים השונים. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא לגלות שבחרתם בדיוק את הדגם שעגלת התינוק לא יכולה למצוא את מקומה בתא המטען שלו.

רמת האבזור והבטיחות

לעתים במהלך החיפושים אחר הרכב הבא אנחנו מתבייתים על שני דגמים של שתי חברות שמזכירים זה את זה בצורה בלתי רגילה. במצבים האלו מה שיכול להכריע את הכף היא ההשוואה בין רמת האבזור של כלי הרכב. האבזור בא לידי ביטוי בין היתר במחשב הדרך, בבקרת השיוט, בחלון הגג, בסוג מערכת השמע ועוד. בנוסף לכך מה שעשוי להכריע את הכף היא רמת הבטיחות של הרכבים השונים. כשמדובר על רמת בטיחות חשוב לבדוק את מספר כריות האוויר שברכב, לברר בנוגע לנוכחות של אלמנטים שנים שקשורים למערכת הבלמים (חלוקת לחצי בלימה, מניעת נעילת גלגלים, תגבור בלימת חרום ועוד), לבדוק האם הדגמים השונים מצוידים באימובילייזר, באזעקה ועוד.

הנקודות האישיות שלכם

האלמנטים שמבדילים בין דגם אחד למשנהו הינם רבים מספור. עם זאת לא תמיד ישנו צורך להשוות בין כל האלמנטים כיוון שמדובר על פעולה מתישה ולא אחת גם מיותרת. כדי לדעת בדיוק אילו נתונים רלוונטיים עבורכם ואילו לא, עליכם לערוך רשימה מפורטת של הצרכים שלכם. לדוגמא במידה ואתם מתכוונים להשתמש ברכב לנסיעות עירוניות בלבד, שימו דגש על הממדים שלו, על שדה הראייה שיאפשר לכם לחנות בקלות ועל התנהגות הכביש האורבנית שלו. נסו לרשום לפניכם כמה אנשים הולכים לעשות שימוש ברכב, כמה כסף אתם מעוניינים או מסוגלים להוציא על האחזקה שלו מדי חודש, כמה חשוב לכם המראה והפוזה שלו, האם אתם באמת זקוקים לתוספות שונות או לא וכך בסופו של דבר תוכלו לבנות לעצמכם את הרשימה המושלמת עבורכם באופן אישי. שתהיה לכם רק הצלחה ולפני שנשכח… תתחדשו!

רוצים לבצע השוואת רכבים מול מאות דגמים שונים? לחצו כאן ודעו מיד איזה רכב טוב יותר!